XVI. Bársony István Prózamondó Verseny

Ahogy minden évben, a Vadászati Kulturális Egyesület ebben a tanévben is (november 15.) megrendezte immár nemzetközivé is avanzsált XVI. Bársony István Ifjúsági Prózamondó Versenyét, melynek célja a vadászati kultúra és irodalom népszerűsítése.

Az idei évben négy lelkes és elkötelezett tanulónk készült a megmérettetésre: Csóti Viola Katica (10b), Farkas Andrea (10b), Papp Viktória (9.b) és Pápa Erika (9.b). A versenyen szép számmal szerepeltek az általános iskolai kategória versenyzői, de a középiskolai kategóriában is akadt kihívónk. Nagy örömünkre Viki második, míg Erika harmadik helyezést ért el.

A versenyen elhangzott prózákról videó felvétel is készült. A legjobb prózákat a FeHoVán is levetítik, reméljük a nagyközönség is megismeri prózamondóink előadását.

Sajtósné Nagy Katalin

felkészítő tanár