Tanulmányút a Pilisben

A Kiss Ferenc Erdészeti Szakgimnázium 27 diákja szaktanári kíséret mellett két napos tanulmányúton vett részt a Pilisben. A tanulók február 4-én reggel indultak Szegedről a Pilisi Parkerdő Zrt. Visegrádi Erdészetéhez. Először Lepencén az erdészet dolgozói és vállalkozói a kíméletes közelítés lehetőségeit mutatták be. Délután a Pilisszentkereszti Erdészet területén, Pilisszentlélek határában egy kötéldarut néztek meg működés közben. A tanulmányút második napján a Visegrádi Erdészet területén az Erdőanya kerületben az örökerdő üzemmódban kezelt erdőket tekintették meg. Ebéd után, Tahitótfaluban a tűzifa felkészítés gépeit tanulmányozhatták tanulóink.

Ezúton is köszönjük a Pilisi Parkerdő Zrt. munkatársainak a szakmai programokat és a Kiss Ferenc Alapítványnak a támogatást.