Színházélmény a Müpában

Február 2-án, pénteken kora délután utaztunk Budapestre 18 fő diákkal, hogy megnézzük Éljen Petőfi! című „tánc-szín-játékot”. Az elsősorban néptánc iránt érdeklődő diákjaink számára az előadás motiváló és felejthetetlen élmény volt. Petőfi Sándor rövid, ám annál sűrűbb szövésű életének mindannyiunk számára ismerős és ritkán tárgyalt epizódjait költeményeivel idézte fel a mű, emellett az előadásban a népzene és néptánc egyaránt nagy hangsúlyt kapott. A Magyar Nemzeti Táncegyüttest vezető Zsuráfszky Zoltán és Zs. Vincze Zsuzsa közös munkája látványos, színes táncképekkel, vidám és megható táncjelenetekkel idézi meg Petőfi útjának epizódjait. A gazdag látványvilág felejthetetlenné tette az előadást! Köszönjük szépen a lehetőséget!