Rangos szegedi eseményeket nyitott meg a Kiss Ferenc Kürtegyüttes

Április 15-én, hétfőn tartotta iskolánk a Kiss Ferenc-napot, melynek ünnepségén a Kiss Ferenc Kürtegyüttes a hagyományokhoz hűen többször is fújt, a kopjafa koszorúzásánál a Jagermarsch c. szignállal tisztelegtünk Kiss Ferenc emléke előtt, a tornatermi ünnepségen pedig Varga Márton, a 2023/2024-es tanév Kiss Ferenc-díj új birtokosa tiszteletére a Tisztelet c. fanfár hangzott el. Az ünnepi műsorban a kezdő kürtösök is megmutatták magukat.

Az iskolai fellépés után siettünk a Móra Ferenc Múzeumhoz, ahol a Középiskolások Hete rendezvénysorozat vette kezdetét. A múzeum dísztermében megrendezett ünnepi megnyitót a kürtösök színesítették, szignállal üdvözöltük a vendégeket, a versenyző csapatokat a Jagermarsch című művel indítottuk útjukra.

Az ünnepség után rohantunk át a Városháza dísztermébe, ahol a Dugonics Társaság Ifjúsági Tagozata a korábban megrendezett tehetségkutatójának gáláját és eredményhirdetését tartotta A rendezvényt a kürtösök nyitották meg és zárták le. A korábbi produkciók alapján a Kiss Ferenc Kürtegyüttes kamarazene kategóriában I. helyezést ért el. Gratulálunk a résztvevőknek!

Mindkét díszterem akusztikája fantasztikus volt. A kürtösök egységesen, szinte hibátlanul fújták el a szignálokat. A sok gyakorlás meghozta a gyümölcsét, a korábbi fellépéseken szerzett rutin is segítségünkre volt. A kürtegyüttes zenei produkciója igazán ünnepélyessé tette a rendezvényeket. Nagyon büszke vagyok a fiúkra! Ügyesek voltatok!

Fodorné Volford Bettina