Középfokú intézménybe történő beiratkozás folyamata

A SZÜLŐ TEENDŐI AZ ONLINE BEIRATKOZÁS SORÁN

Az eÜgyintézés (www.eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap) felületén 2023. június 14. és 2023. június 21. közötti időszakban lesz lehetősége a szülőknek vagy más törvényes képviselőknek, hogy gyermekeik adatait előzetesen, online módon beküldjék a középiskolába a „Beiratkozás középfokú intézménybe” (BKI) folyamat segítségével.

Az elektronikus űrlap kitöltésének menete az alábbi linkre kattintva érhető el!

Link

A szülők/törvényes képviselők csak azon intézményben találják meg gyermekük adatait, ahová a gyermek felvételt nyert.

A beiratkozáskor történő személyes megjelenéskor az eredeti, aláírt példányokat a szülő/törvényes képviselő magával tudja vinni a középfokú intézménybe.

A SZÜLŐ TEENDŐI A SZEMÉLYES BEIRATKOZÁS SORÁN

A 2022/2023. tanév rendjéről szóló 22/2022. (VII. 29.) BM rendelet alapján 2023. június 2123. között zajlik a középfokú iskolákban a beiratkozás.

A szülők/törvényes képviselők az intézmény honlapján tájékozódhatnak a pontos időpontról, feltételekről, lehetőségekről.

ISKOLÁNKBA A BEIRATKOZÁS JÚNIUS 23-ÁN LESZ 8-12-IG!

A nevelésioktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 45/A. §a leírja, hogy a középfokú iskolába történő beiratkozáskor be kell mutatni a személyazonosító igazolványt, valamint az általános iskolai tanulmányok befejezését igazoló bizonyítványt.

A rendeletben meghatározott feladat csak személyes megjelenéssel teljesíthető, ezért a középfokú iskolába történő beiratkozáskor az iskolában a

SZEMÉLYES MEGJELENÉS KÖTELEZŐ!

Az elektronikus beiratkozás során megküldött adatok egyeztetése személyes beiratkozás keretén belül történik 2023. június 23-án (pénteken) 8,00-12,00 órakor.

A személyes beiratkozásra az adatok egyeztetéséhez kérem, hozzák magukkal az

• általános iskolai bizonyítványt,
  • lakcímkártya,
  • NEK azonosítót = diákigazolványhoz (Kormányablakban intézhető)
  • személyi igazolvány,
  • TAJ-kártya,
  • adókártya
  • a gyermek születési anyakönyvi kivonatának fénymásolatát
  • a gyermek bankszámlaszámát (bankszámla másolat), számlavezető bank nevét, amennyiben nincs, lehetőleg mihamarabbi megnyitása javasolt a havi ösztöndíj folyósítása miatt.

A tanulónak a már meglévő érvényes szakértői szakvéleményét (SNI, BTMN) is kérjük magukkal hozni. Akik az orvosi alkalmassági vizsgálatra nem hozták a kért orvosi dokumentumokat, a beiratkozás alkalmával kérjük pótolni.

Tanulói biztosítás megkötésére beiratkozáskor van lehetőség. (2.000-10.000,-Ft).

A kollégiumot igénylő tanulók a Szegedi Városi Kollégium Tagintézményeibe, a fiúk az Ady Endre Kollégiumba (6726 Szeged, Közép fasor 23.), a lányok valószínűleg másik kollégiumba, de a többi erdész tanulóval együtt kerülnek elhelyezésre.

A következő linken található a kollégiumi felvételi jelentkezési lap a 2023/24.tanévre, kérjük kitölteni és beküldeni a kollégium részére.