Finn vendégek iskolánkban

A Kiss Ferenc Erdészeti Technikum korábbi külföldi cserediákprogramját elevenítette fel április 4. és 8. között. Ezúttal a finn Ulvila város Winnova nevű iskolájának két kollégája, Juha Hämäläinen erdészeti és szállítmányozási részleg vezetője és oktatója, illetve Timo Hämylä oktató látogatott el Szegedre, hogy személyesen is megismerkedjenek az iskola, Szeged és a Dél-Alföld nyújtotta lehetőségekkel és erdeivel. A két iskola célja, hogy hosszú távon kialakuljon egy kölcsönös kapcsolat, amelynek keretében finn diákok és tanárok érkeznének Szegedre, illetve a finn iskola fogadna szegedi diákokat és tanárokat, hogy egymás iskoláit és képzési rendszerét megismerjék. A gyakorlati képzésben való részvétel és a nyelvgyakorlás is mind segítik a diákok fejlődését az Erasmus+ program keretében.