Erasmus+

Az AASzC Kiss Ferenc Erdészeti Technikum és a finn WinNova közösen pályázottaz Erasmus+ kisléptékű partnerségek pályázati kategóriában a 2021-2027-es időszakban. A Tempus Közalapítvány támogatásra érdemesnek ítélte pályázatunkat. Célunk, hogy az iskolát és a tanulókat bekapcsoljuk a nemzetközi partnerségi kapcsolatokba, kibővítsük kapcsolati hálónkat, megismertessünk a diákjainkat más országok kultúrájával, oktatási rendszerével, nyelvével; gyakorlatot szerezhessenek más erdészeti képzéssel foglalkozó iskolákban külföldön, gyakorolják az idegen nyelvet, elfogadóbbak és nyitottabbak legyenek az európai értékek felé.

További információ az Erasmus+ programról: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/hu

• Miről szól a program?

A WinNova Erdészeti és Földmunka részlegénél nyílik lehetőség szakmai tapasztalatot szerezni, gyakorolni az angol nyelvet (elsődleges munkanyelv a programban), megismerni Finnország kultúráját, oktatási rendszerét, konyháját, nyelvét és természeti értékeit.  Információ az iskoláról: https://www.winnova.fi/en/

• Mikor és hol lesz a program?

2023.április 16-23. között, Finnország, Ulvila Sahalahdentie 57.

• Mennyibe kerül?

A program teljes költségét (utazás, szállás, étkezés, kirándulások, biztosítás) az Európai Bizottság támogatja, csak zsebpénzt kell hoznod (ha akarsz).

• Kinek szól a program?

Minden 11-12. évfolyamos tanuló jelentkezhet, aki megfelel a pályázati kiírás követelményeinek. A programban 5 fő tud résztvenni.

• Feltételek:
  1. Legalább 3,5-es tanulmányi átlag
  2. Legalább B1-es angol nyelvtudás (munkanyelv az angol a programban)
  3. Elkötelezettség az erdészet iránt
  4. Nyitottság, tanulni akarás
  5. Motiváció

• Hogyan jelentkezhetsz a programra?

Készíts egy A/4-es terjedelmű magyar nyelvű motivációs levelet amiben:

• bemutatod magad
  • bemutatod tanulmányi eredményeidet
  • bemutatod idegen nyelv tudásodat (nem feltétel a nyelvvizsga)
  • bemutatod miért szeretnél résztvenni a programban
  • bemutatod, hogy miért TE vagy a legmegfelelőbb személy, hogy utazhass
  • kérj szakmai tanárodtól egy rövid ajánlást, amit csatolsz a motivációs levélhez

A pályázati anyagodat e-mailben juttasd el a

martincsek.zoltan(kukac)kissf-szeged.edu.hu címre

2023. február 28-ig (kedd).

• Kik vesznek részt a programban?

Minden pályázónak köszönjük a benyújtott motivációs levelét és ajánló levelét. A pályázati anyagok átolvasása után a Projekt Team tagjai az alábbi jelentkezők anyagát találta érdemesnek a programban való részvételre:

• Fodor Zoltán Gergő 11/A
  • Nagy Gábor 11/B
  • Rencenji Zoltán 11/B
  • Szűcs Máté Barnabás 11/B
  • Varga Márton 12/B

Tartalék pályázó (ha valamilyen oknál fogva a fentiek közül valaki nem tud bármilyen okból részt venni a programban)

Soós Marcell 12/B

Gratulálunk a pályázatban résztvevőknek és a többi jelentkezőnek is!

A résztvevőket 2023. március 9-én 11:40-kor várom a könyvtárban egy megbeszélésre.