Az OEE Erdészcsillag Alapítvány ösztöndíjasa lett Taskovity Balázs

Taskovity Balázs a Kiss Ferenc Erdészeti Technikum 13. évfolyamos tanulója Szegeden született, és egy határ melletti kisvárosban, Tompán nőtt fel keresztyén családban. Gyerekként sokat táborozott ifjúsági csapatokkal, rengeteget túrázott főleg a Börzsönyben és a Mecsekben. Általános iskolában még nyomozó szeretett volna lenni, de hatodik osztály végén egy baptista táborban elhatározta, inkább erdész lesz. Iskolaválasztása a szegedi Kiss Ferenc Erdészeti Technikumra esett, itt kezdte meg középiskolai tanulmányait 2016-ban. Elhatározása jó döntésnek bizonyult, mert megtalálta helyét az iskolában és Szegeden is. Lelkesedésének és szorgalmának meglett az eredménye, hiszen erdészeti tanulmányait mindvégig kitűnő eredménnyel teljesítette, emellett tehetségét több országos tanulmányi versenyen is megcsillogtatta, mellyel iskolánk hírnevét is öregbítette. Szorgalmának, kitartásának és kiváló tanulmányi eredményének elismeréseként a 2020/2021-es tanévben az Országos Erdészeti Egyesület Erdészcsillag Alapítványa erdészeti tanulmányi ösztöndíjban részesítette. Taskovity Balázs elmondta: „Amiket elértem eddig, azokat nem saját erőből tettem. Támogatott ebben a családom, mellettem volt az baptista ifjúsági csapat, az iskola és a fő, hogy Isten is.”

Tanulónknak sok sikert és kitartást kívánunk a továbbiakban is, az elért eredményekhez és sikerekhez pedig gratulálunk!