Adj vért, ments életet!

Október 21-én, pénteken kora reggel nagy volt az izgalom az iskolánk ebédlője körül, sok tanuló izgatottan várta a véradást! A véradási hajlandóság az elmúlt években sajnos egyre jobban csökkenő tendenciát mutat, ezért is szeretnénk a fiatalabb korosztály életébe is beültetni ezt a fajta segítségnyújtást. Iskolánk idén már a második alkalommal szervez véradást a Országos Vérellátó Szolgálat és a Magyar Vöröskereszt közreműködésével. A véradás egy jótékony cselekedet. Abból ad a véradó, amire a másik embernek nagy szüksége van, és ez semmivel sem pótolható. Az új véradók izgatottsága indokolt, hiszen nem tudják, mi vár rájuk. A véradás során többször lehetett hallani a kérdést: „nagyon fáj”? Sok embernek a tűtől való félelmét is le kell küzdenie. A segítségnyújtás, a nemes gesztus, a napi hőscselekedet érzése általában felülírja ezt a félelmet. A véradással nemcsak segítenek az emberek, hanem az elvégzett szűrővizsgálatok révén a véradók visszacsatolást is kapnak aktuális egészségügyi állapotukról. Sokan most tudták meg, hogy milyen vércsoportú is a vérük. 26 diák és tanár jelentkezett vért adni, közülük 21 embernek sikerült is. A hős diákok az OVSZ-től kapott ajándékok mellett az iskolától pihenést kaptak, a próbatétel után mehettek haza.

A véradás egy jó cselekedet! Mindenképp arra ösztönzök mindenkit, aki eddig még nem szánta rá magát, hogy próbálja meg. Mert segíteni mindig jó!