A Csizmazia Magánalapítvány fotópályázatán nyertek díjat tanulóink

Iskolánk és a Csizmazia Magánalapítvány már több éve tevékenykedik együtt.Az alapítvány Csizmazia György biológus szellemi örökségének méltó megőrzésén tevékenykedik, többek között pályázati lehetőségekkel igyekszik a természetet közelebb hozni a ma diákságához. Minden évben izgalommal várjuk az alapítvány által kiírt pályázatokat, melyek között a fotózás szerelmesei mindig találnak hozzájuk, ás az iskola profiljához közel álló témákat. Idén sem volt ez másként, az idei fotópályázat témája: A természet ébredése. Iskolánk négy tanulója pályázott: Éter Előd (9.b), Reitz Gergő (12.b), Varga Márton és Adorjányi Zóra (11.b), közülük utóbbi három tanulónk nagy örömünkre díjazott lett. A hétvégi díjátadón Márok Tamás – a szegedi közélet ismert alakja – elismerő szavak kíséretében adta át tanulóinknak az ajándék könyvcsomagot. Emellett kiemelte, hogy Reitz Gergő neve nem ismeretlen az alapítványnál, hiszen minden évben színvonalas pályázati anyagot nyújt be. Majd szeretettel emlékezett meg iskolánk korábbi szakmai tanáráról, Szente Lászlóról is.

A díjátadót állófogadás és múzeumi tárlatvezetés követte. Diákjainkkal tartalmas napot tudhattunk magunk mögött.

(A képeken: Adorjányi Zóra és Varga Márton 11.b)