Szemétszedés Öttömösön a 10.B osztállyal

Iskolánk is csatlakozott az országos Te Szedd mozgalomhoz, így április 26-ra szemétszedést terveztünk a 9.B osztállyal Öttömösön. Azonban aznap reggel az iskolai autóbusz meghibásodása miatt a programot le kellett mondani, és másnap, több akadály leküzdése után sikerült a 10.B osztállyal ezt megvalósítani. Tisza Volán távolsági autóbusszal érkezett az osztály a faluba, ahol két lelkes csapattá alakultunk, és a helyi vadászok vezetésével egymással párhuzamosan szedtük a tömérdek mennyiségű szemetet az erdőkben. A nap befejeztével kb. 200 zsák hulladékot pakoltunk le az önkormányzat udvaránál, ahonnan néhány nap múlva a Te Szedd mozgalom szervezői el fogják ezt szállítani. A munka után az önkormányzat biztosított nekünk egy finom babgulyást, mely mindenkinek nagyon jól esett. Jó kis osztályprogram volt, sokat nevettünk, együtt dolgoztunk. Ezen felül pedig mi is hozzájárultunk ahhoz, hogy a környékbéli erdők tiszták legyenek és megfelelően működjenek.