Jutalom kiránduláson a Kontyvirág Erdei Iskolában

A VI. Fehértavi Darvadozás terepi természeti versenyen elért eredmény alapján a 9.b osztály háromtagú csapata (Gyarmat Ruben, Lázár Barna Dániel és Szabó Kornél) a hétvégén (március 23-24.), jutalom kiránduláson vett részt a tőserdői Kontyvirág Erdei Iskolában.

A péntek délutáni érkezést követően, elfoglaltuk a szobánkat, majd egy rövid ismerkedős játék után, kis csapatokban megkezdtük a vacsora elkészítését. Tésztát gyúrtunk és kemencében kenyérlángost sütöttünk. A vacsora után, a kirándulás szervezőjének, Bártol Rékának vezetésével éjszakai túrán vettünk részt a Kontyvirág Tanösvényen. Zseblámpa nélkül, a Hold fényénél sétáltuk körbe a tanösvényt és ismerkedtünk a terület éjjeli élővilágával. Egy tisztáson egymástól eltávolodva, csendben öt percig hallgattuk az éjszaka neszeit, melyek közül a macska bagoly hangját sikerült szinte mindenkinek felismerni. Másnap délelőtt a reggelit követően, ismét a tanösvény bejárására indultunk. A négy csapat diákjait túravezetőnk kis csoportokra osztotta és így kellett megoldaniuk a feladatokat a túra során. Bártol Réka bemutatta a terület jellegzetes élővilágát, egy-egy fánál kicsit hosszasabban elidőzve. A túra első felében a csapatoknak egy keresztrejtvényt kellett megfejteniük az elhangzott jellemzések alapján. Az út második szakaszán elrejtett állatokat kellett megtalálni feladvány, leírás alapján az ösvény mentén.

Színes, vidám hétvége volt.

Király Kitty

Biológia szakos tanár